Jakie efekty estetyczne daje stosowanie fali radiowych?

z Brak komentarzy

Na rynku polskim od kilku lat pojawiły i są coraz częściej stosowane zabiegi przy pomocy urządzenia fal radiowych TECAR.

Co to takiego i czy warto wydawać na nie wydawać pieniądze? Jakie efekty można uzyskać?

Terapia TECAR to nowoczesna forma fizykoterapii stosowana w fizjoterapii oraz medycynie estetycznej.  Polega na działaniu fali radiowej wysokiej częstotliwości w połączeniu z prądem zmiennej częstotliwości. Powoduje wydzielanie się ciepła endogennego stymulując procesy anaboliczne już na poziomie komórkowym, przyspieszając tym samym procesy naprawcze i regeneracyjne. Terapia Tecar wykorzystywana jest w leczeniu schorzeń mięśni, stawów, kości, skóry oraz tkanki łącznej. Przewagą terapii Tecar nad innymi metodami jest szybkość jej działania, szerokie spektrum zastosowania, a także potwierdzone naukowo efekty terapeutyczne.

 Poniżej przedstawiam kilka zastosowań terapii Tecar w medycynie estetycznej: 

  1. Redukcja cellulitu: Terapia Tecar może wpływać na poprawę mikrokrążenia krwi, co może pomóc w redukcji cellulitu poprzez zwiększenie drenażu limfatycznego i usuwanie zbędnych produktów przemiany materii.
  2. Poprawa elastyczności skóry: Działa stymulująco na kolagen, co może prowadzić do poprawy elastyczności i napięcia skóry.
  3. Leczenie blizn: Terapia Tecar może być stosowana w celu zminimalizowania blizn po zabiegach chirurgicznych lub pourazowych, poprzez stymulację procesów gojenia i regeneracji skóry.
  4. Modelowanie sylwetki: W połączeniu z odpowiednimi technikami masażu i manipulacji tkanek, Terapia Tecar może być wykorzystywana do wspomagania procesów modelowania sylwetki poprzez poprawę mikrokrążenia i elastyczności skóry.
  5. Zabiegi anti-aging: Poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny, Terapia Tecar może być stosowana w celu zwalczania oznak starzenia się skóry, takich jak zmarszczki i utrata jędrności.
  6. Kompleksowe leczenie: Terapia Tecar może być integrowana z innymi metodami rehabilitacyjnymi i terapeutycznymi w celu uzyskania kompleksowego efektu poprawy stanu skóry i tkanek poddanych liposukcji. Zmniejsza nierówności i daje efekt delikatnego liftingu.
  7. Redukcja obrzęku: Terapia Tecar może wspomagać procesy limfatyczne, co może przyspieszyć usuwanie nadmiaru płynów z obszarów poddanych liposukcji, zmniejszając w ten sposób obrzęk.

Dla kogo jest dedykowana ta terapia? 

Dla wszystkich chcących poprawić kondycję skóry, mięśni, tkanki łącznej. W kontekście medycyny estetycznej szczególnie poleca się do modelowania sylwetki oraz wyrównywania nierówności i blizn powstałych na skutek innych operacji np. liposukcji czy plastyki.

 

Kiedy po liposukcji można zacząć stosować Tecara? 

Po operacji odsysania tłuszczu stosuje się najpierw masaże limfatyczne, później terapię mięśniowo-powięziową, którą można już przeplatać z Tecarem. Większość zaś operatorów podaje datę 6 tygodni od zabiegu, natomiast też jest to kwestia bardzo indywidualna i trzeba zaufać swojemu fizjoterapeucie prowadzącemu.

 

Ile zabiegów powinno się wybrać?  

Jest to kwestia bardzo indywidualna. Generalnie- dla uzyskania jak najlepszego efektu zaleca się, aby przez pierwsze 2-3 tygodni wykonywać zabiegi co 2-3 dzień. Po tym czasie widać już naprawdę fajne efekty estetyczne. Później dobieramy częstotliwość według potrzeb i możliwości pacjenta.

Oczywiście można łączyć tą metodę pracy z terapią manualną, falą uderzeniową, wibroterapią czy masażami. Tak też często robimy w gabinecie, dobierając terapię do Waszego aktualnego stanu i oczekiwań.

 

Jak wygląda sam zabieg? 

Pacjent ma w jednym miejscu ułożoną płytką zabiegową, a w miejscu terapeutycznym fizjoterapeuta wykonuje płynne ruchu głowicą. Obszar ten jest posmarowany specjalnym kremem będącym nośnikiem. W trakcie i po zabiegu pacjent odczuwa przyjemne ciepło, rozluźnienie tkanek i szybki efekt także przeciw bólowy. Tak naprawdę procesy anaboliczne zostały zastymulowane i właściwa „terapia” odbywa się pomiędzy spotkaniami w gabinecie.

Terapia Tecar to niezwykle przyjemna, bezpieczna i skuteczna forma nowoczesnej fizykoterapii. 

 

Wypróbuj sam i podziel się z nami Twoją opinią:)

Zapraszamy za zabiegi:)

 

 

 

 

Ty też podziel się wiedzą dalej: